Ювілей 50 років

16 червня 2016 року виповнюється 50 років з моменту заснування Державного підприємства “Український науково-дослідний конструкторсько-технологічний інститут еластомерних матеріалів і виробів” – головної наукової організації з еластомерних матеріалів та виробів технічного призначення на їх основі для всіх галузей народного господарства України.

За 50 років становлення і розвитку підприємством набуто значного досвіду з розробки і впровадженню у виробництво різноманітних видів гумотехнічної продукції. Високий професійний рівень співробітників підприємства дозволяє вирішувати складні задачі по створенню якісних, конкурентоспроможних гумотехнічних виробів на високому науково-технічному рівні:

 • Гумотехнічні вироби, розроблені і виготовлені в ДП “УНДКТІ “ДІНТЕМ”, відзначаються високою якістю і надійністю.
 • Продукція підприємства експонується на міжнародних ярмарках та виставках.

Історія підприємства

Державне підприємство «Український науково-дослідний конструкторсько-технологічний інститут еластомерних матеріалів і виробів» (ДП «УНДКТІ «ДІНТЕМ») створено за ініціативою Державного підприємства КБ «Південне» ім. М.К. Янгеля та Державного підприємства «Виробниче об'єднання «Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова» в 1966 році для проведення науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт (НДДКР) зі створення еластомерних матеріалів і виробів на їх основі для комплектації об'єктів ракетно-космічної і військової техніки.

ДП «УНДКТІ «ДІНТЕМ» має свою закриту територію площею 10,64 га, на якій розташовані об'єкти і споруди з усіма необхідними інженерними мережами, в яких виконується замкнутий цикл робіт від дослідження сировини, еластомерних матеріалів, розробки еластомерних матеріалів і виробів на їх основі, до відпрацювання конструкції і технології виготовлення та поставки високоякісної продукції замовникам. Для цього в ДП “УНДКТІ “ДІНТЕМ” створені:

 • відповідні науково-дослідні та конструкторсько-технологічні підрозділи,
 • дослідна станція,
 • випробувальна лабораторія,
 • дослідно-експериментальне виробництво,
 • метрологічна та механічна служби,
 • науково-технічний відділ,
 • відділ технічного контролю,
 • науково-технічна бібліотека з наявною технічною і нормативною документацією на гумотехнічну продукцію (гумові суміші і гумотехнічні вироби), науково-технічною, методологічною документацією обсягом більше 25 тис. найменувань та ін.

Розробки

За роки існування ДП “УНДКТІ “ДІНТЕМ” відпрацьовано понад 18 тис. найменувань гумотехнічних виробів (ГТВ), з яких понад 10 тис. найменувань ГТВ призначені для об'єктів спеціальної, в тому числі ракетно-космічної і військової техніки.

Серед них є унікальні великогабаритні вироби як обтюраторні манжети діаметром до 3000 мм і більше, гумометалево-фторопластові пояси, гумометалевий еластичний опорний шарнір для повороту сопла маршового високоенергетичного двигуна ракети, ущільнювачі для перехідного відсіку транспортних кораблів і орбітальних станцій, комбіновані ущільнювачі для дозаправки компонентів ракетного палива в космосі, ущільнювачі періодичної дії систем орієнтації літальних апаратів, ущільнювачі систем забезпечення життєдіяльності космонавтів на орбітальних станціях і транспортних кораблях, ГТВ різноманітного призначення для об’єктів авіаційної техніки, бронетехніки і їх складових частин, в тому числі гумометалеві катки, відбійники, гумометалеві втулки для гусениць, асфальтоходні башмаки, різноманітні ущільнювачі і ін.

Згідно з наказом Державного комітету України по стандартизації, метрології та сертифікації від 16.12.1998 № 975 на базі ДП «УНДКТІ «ДІНТЕМ» створено Технічний комітет зі стандартизації «Каучуки, гуми та гумові вироби» ТК № 128, головою якого є Хорольський Михайло Степанович – заступник директора з наукової роботи ДП «УНДКТІ «ДІНТЕМ».

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України (КМУ) від 04.03.2015 № 83 ДП «УНДКТІ «ДІНТЕМ» включено до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, а згідно з Розпорядженням КМУ від 30.10.2008 р. № 1382-Р (для службового користування) – віднесено до підприємств оборонно-промислового комплексу (ОПК) Мінпромполітики України, що не підлягають приватизації (відповідно до Постанови КМУ від 29.12.2010 № 1221 підпорядковане Державному концерну «Укроборонпром»).

Основними замовниками робіт є такі відомі підприємства як:

 • ДП «КБ «Південне ім. М.К. Янгеля»,
 • ДП «ВО «Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова»,
 • ДП «Харківське конструкторське бюро ім. О.О. Морозова»,
 • ДП «Завод ім. Малишева»,
 • ДП «Харківське конструкторське бюро з двигунобудування»,
 • ВАТ «Турбоатом»,
 • підприємства Міністерства оборони України, енергетики, будівництва, переробних галузей, Мінуглепрому, комунального господарства і ін.

Розробки ДП «УНДКТІ «ДІНТЕМ» відомі як в Україні, так і за її межами, підприємство є суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності.

Майже всі наукоємні об'єкти, які поставляються Україною на експорт, комплектуються гумотехнічними виробами, що розроблені і виготовлені ДП «УНДКТІ «ДІНТЕМ». Серед них ракетні комплекси, турбіни, літаючі апарати, зброя, броньована техніка і ін. Національний стадіон «Олімпійський» в м. Києві укомплектовано розробленими і виготовленими в ДП «УНДКТІ «ДІНТЕМ» унікальними амортизуючими системами.

Продукція, яку розробляє і виготовляє ДП «УНДКТІ «ДІНТЕМ», відповідає вимогам світового рівня.

Назад до списку статей